CP040-30-14
Shenzhen Tengshengda ELECTRIC CO., LTD.
Contact Now
CP040-30-14
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : -
Product Status : Active
Thickness - Overall : 0.039" (1.00mm)
Package : Sheet
Series : Co-NETIC® AA
Material : -
Mfr : Magnetic Shield Corporation
Shelf Life Start : -
Width : 30.000" (762.00mm)
Shape : Rectangular
Length : 14.000" (355.60mm)
Shelf Life : -
Storage/Refrigeration Temperature : -
Operating Temperature : -
Type : Shielding Sheet
Description : PERFECTION ANNEALED SHEET .040"
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
RF EMI Shielding Sheet Co-NETIC® AA 30.000" (762.00mm) X 14.000" (355.60mm) X 0.039" (1.00mm)